Masáž lávovými kameňmi

Je starobylá liečebná procedúra, existujúca už dávno pred naším letopočtom. Kamene boli využívané pre svoju schopnosť pomáhať liečiť, odoberať negatívnu energiu, odstrániť bolesť, stimulovať akupresúrne body už pred tisícročiami v starej Číne a Indii.

Je to neobyčajná metóda, ktorá pomáha harmonizovať ľudské telo na všetkých úrovniach. Ide tu o neopakovateľnú skúsenosť prostredníctvom kameňov, neobyčajné spojenie ľudskej bytosti a obrovskej sily našej zeme. Pomáha nám a zároveň nás lieči tými najjednoduchšími a zároveň najefektívnejšími metódami, na ktoré sa skoro zabudlo.

Kamene svojou štruktúrou, vibráciami a energiami nám pomáhajú energeticky sa dobíjať a harmonizovať. Sú schopné nás zbaviť negatívnych vplyvov dnešnej uponáhľanej civilizácie.

Je to dar zeme.

Môžeme tu hovoriť o takzvanej Termoterapii, o používaní horúcich kameňov striedavo so studenými. Striedanie dvoch teplotných extrémov má blahodarný a liečiaci vplyv, ktorý bol už dávno vedecky ako aj klinicky dokázaný. Lokálne zvýšenie a zníženie množstva krvi v krvnom riečišti, úzko korešponduje s pohybom v lymfatickom systéme, pomáha ľudskému telu zbavovať sa látok nepoužiteľných, zároveň pomáha lepšie zásobovať každú bunku kyslíkom a živinami.

Lávové kamene svojím hladkým povrchom, ľahko sa kĺzajúce po pokožke, prenášajú a odovzdávajú tepelnú energiu, energiu svoju vlastnú i energiu maséra, do ľudského tela. Je to veľmi príjemná terapia ako pre zákazníka, tak aj pre samotného maséra. Pridaním naťahovacích techník pomáhame uvoľňovať a zvyšovať rozsah a flexibilnosť v jednotlivých svalových skupinách ako aj v bových púzdrach.

Masáž lávovými kameňmi umožňuje neopísateľnú príjemnú a hlbokú relaxáciu..

                                                                              Pri masáži lávovými kameňmi:

– aplikácia tepla pomáha eliminovať bolesť v svaloch
– v svalo
vých tkanivách sa zlepšuje cirkulácia krvi
– zlepšuj
e sa zásobovanie tkanív výživnými látkami
– zlepšuj
e sa metabolizmus i práca lymfatického systému
– zvyšuje sa relaxácia a upokojujú sa nervové ukončenia
– uvoľňujú sa svalové spazmy, zlepšuje sa detoxikácia organizmu
– chlad v kontraste s
kameňmi 2 – 5 minút má osviežujúci, prebúdzajúci    a zároveň aj tonizačný efekt.

Kontraindikácie: infekčné choroby, plesňové a hubové ochorenia, vysoký krvný tlak, kŕčové žily, otvorené rany a modriny, prílišná vnímavosť na teplo, nedávne operácie, slnečné popáleniny, zápaly